Gabi kiválóan összefoglalta cikkében az elmúlt év áttekintését és a tiszteletteljes lezárás fontosságát. Most pedig nézzük meg, hogyan tehetjük sikeresebbé, gazdagabbá és eredményesebbé az elkövetkező, 2024-es évet!
Széleskörű szakirodalmi kutatásaim során számos területen merült fel a célok kitűzése, tervezés, hatékonyság, motiváció megtalálásának és fenntartásának fontossága. Ebben a cikkben részletesen kitérhetnénk egyes konkrét technikákra, azonban hangsúlyozni szeretném, hogy minden módszernek csak akkor van valóban értelme, ha következetesen alkalmazzuk őket. Nem elég csupán ismerni ezeket a stratégiákat; tényleges cselekvésre van szükség a kívánt eredmény eléréséhez.
Személyes fejlődés
Ahelyett, hogy konkrét technikákat emelnék ki, inkább arra buzdítalak, hogy csináld!
Egy átfogó írást olvashatsz tőlem, amely segít elindulni és tényleg személyre szabottan, saját céljaid irányába haladni, ahelyett, hogy egy általános képletet erőltetnék mindenkire. Legyünk készek az irányítást saját kezünkbe venni, tudatos lépéseinkkel saját igényeinkhez és vágyainkhoz igazítani a jövőt. Ehhez kétségtelenül szükséges a személyes fejlődés. Ha jobb eredményeket akarunk, jobbá kell válnunk. Egészségesebb szokások, egyre jobb készségek, tudatosság, önfegyelem. Ez nem több munkát jelent! Sőt!
A lényege, hogy ezen erőfeszítéseink olyan maradandó, hosszú távú befektetések, melyek növelik hatékonyságunkat, életminőségünket, egzakt módon „óradíjunkat”, avagy értékünket.
Célok
Először is: Mi a célom?
Látnunk kell a nagy képet! Különben miért mozdulnánk meg?
Üljünk le, és gondoljuk végig hosszú- és középtávú céljainkat, bontsuk fel lépésekre és illesszük bele rövid távú céljainkat. Fontos, hogy pontos és mérhető célokat tűzzünk ki, s határozzunk meg határidőt mindennek!
Hacsak nem vagy profi célkitűző és megvalósító, igenis „guglizz” rá, vagy fogj egy könyvet és annak segítségével, DE CSINÁLD MEG. (pl.: Tracy: Célok)
Az életed „jól” alakulása nem véletlenszerű, hanem tudatos tervezés és cselekvés eredménye. Minden nagy dolog megvalósulását a világon komoly tervezés előzi meg. Ne hagyd figyelmen kívül azt a tényt, hogy az életed sem fog magától olyanná válni, amilyennek szeretnéd. Csak elkötelezettséggel és céltudatossággal fog a kívánt eredmény jönni. Azaz, a tervezés és a célok kitűzése és szem előtt tartása nélkül az életed könnyen egyfajta sodródás lehet, elveszhetsz a mindennapi teendőkben, hisz a mai világ annyi ingerrel, „sürgős” dologgal halmoz el.
Ezért fontos tudatosan, aktívan és kitartóan részt venni az életed alakításában, tervezni, kitűzni a célokat, és elkötelezetten cselekedni azok elérése érdekében, mindössze csak addig, míg eléred. Hisz más forgatókönyv nincs.
Motiváció
Megtalálni és fenntartani a motivációt nem csupán egy lépés, hanem egy folyamat része, amely önismerettel és célok kitűzésével indul el. HA!
Ha változtatsz!
Mindent ugyanúgy csinálni, s más eredményt várni?
Figyelj magadra és tartsd fenn motivációd! Ne csak álmodj, hanem szem előtt tartva a céljaid, formáld át szokásaidat az alapján, hogy milyen életet szeretnél élni. Ha már közel jársz a vágyott élethez, apró változtatásokkal tovább fejlesztheted magad. Viszont, ha a cél távoli, ne félj belevágni radikális lépésekbe! Vagy bejön, vagy több tapasztalatot és információt szerzel ahhoz, hogy működjön, amit szeretnél, mindkét esetben haladsz a célod felé.
Az életstílusod kialakításakor jó módszer, ha másolod azok szokásait, akik már olyan életet élnek, amit te is szeretnél. Az eredmények nem azonnal láthatóak és érezhetőek, emellett ahogy elkezded az életedet felépíteni és kitartasz, hamarosan inspiráló eredményekkel találhatod szembe magad. A szokások állandósításához a kulcs a kitartás. A szabadjára engedett szokások könnyen az ellenségeiddé válhatnak (pl.: tv, insta, TikTok, pletykálások). Az irányított szokásaid pedig idővel automatikus, szorgos kishangyákká, egyre kisebb energiaszükséglettel, egyre nagyobb eredménnyel. Például: Kezdd a napod korán, tervezd meg a hetedet, napjaidat, feladataidat és legyél ura saját figyelmednek.
Két könyvet is melegen ajánlok a témában: „Kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása” és „5 döntés”.
Cselekedj, lépj a változás felé!
Hibák
Miután sikeresen megtaláltad az alapokat, kijelölted az irányt és tisztán látod az utadat, elérkezett az idő, hogy szembenézz a tényekkel. Remélem, Gabi cikkének olvasása segített áttekinteni az előző év történéseit. Fontos, hogy felismerjük hibáinkat, mert ezek a döccenők visznek minket előre, ha elismerjük őket. Igazán értékes információt hordoznak, avagy megmutatják miben fejlődjünk. Bízom benne, hogy méltóképpen megünnepelted, és hálás vagy az elért eredményeidért. Bár nem mindig sikerül minden a tervek szerint, minden egyes eredmény a te érdemed, légy rá büszke, becsüld meg, örülj neki.
Az év lezárásához és az új év tervezéséhez kiváló eszköz a YearCompass nevű tervező. Erősen ajánlom, hogy szánj rá legalább két órát. Ezen az oldalon megtalálod: https://yearcompass.com/hu/
Eredményorientáltság
Ahhoz, hogy hatékonyan tervezd meg az értékesítői munkád, elengedhetetlen, hogy eredményorientált legyél. Kerüld el azt a csapdát, hogy kizárólag a munkával töltött időre vagy az indított hívások számára összpontosítasz a tervezésnél, mert ez még mindig csak időalapú tervezés. A valódi hatékonyság érdekében szükséges kijelölni a lényeges munkafolyamatokat, meghatározni az időigényüket, pontos kezdési idejüket és mérni az eredményességüket.
Legyünk tisztában azzal, hogy milyen bevételre van szükségünk a 2024-es év során ahhoz, hogy elérjük a kitűzött éves célokat, előrelépést tegyünk közép- és hosszú távú terveink megvalósításában. Bontsuk le havi szintre. Természetesen a költségek számolásával és figyelembevéve a szezonális ingadozásokat, valamint személyes sajátosságokat, például ha tervezek egy három hetes nyaralást júliusban.
Miután megkaptam az adott hónapra vonatkozó bevételi célt, már tervezhetem is, hogy mit kell tenni hozzá heti, illetve napi szinten. Az előző évből ismerem az átlagos jutalékomat egy ügyleten, így könnyedén kiszámolom, hány ügyletre van szükségem ahhoz, hogy elérjem a havi célt.
Mennyi megbízásból volt egy eladásom?
Mennyi tárgyalásból volt egy megbízásom?
Mennyi egyeztetett időpontból mennyi valósult meg?
Mennyi hívás, kapcsolattartás, poszt, hirdetés, szórólap… kinek mi, kellett egy időponthoz?
Ezeket pontosan mikor, hol, mennyit végzem és miként mérem!? – máris megvannak a napi szintű teendőim, amiktől nem térek el, ellenőrzök, újra tervezek.
Véletlenül se érd be kevesebbel, sőt, én azt javaslom, inkább csinálj 10%-kal többet és maximum annyi bajod lehet, hogy több pénzt kerestél. Így nem csak a célt éred el, hanem még több is lesz a jutalmad, ami extrán motivál és könnyen vérszemet kaphatsz a még nagyobb sikerre, ha szeretnéd.
Ha még nem is vagy a számok embere, könnyen le tudsz ülni és átgondolni, mit tudsz tenni még a jobb eredmény, hatékonyabb munkavégzés, vagy akár több szabadidő érdekében. Pl.: eladási átlagár növelése, megbízás/eladás arányszám javítása, átlag értékesítési idő csökkentése.
Vizsgáld meg a javítani kívánt eredményeket megelőző folyamatokat lépésről lépésre, s máris látni fogod mit tehetsz az ügy érdekében. Pl.: nagyobb értékű ingatlanokkal bővítem a portfólióm, kisebb arányban kötök általános szerződést, jobban beleállok a kezdő irányárba – ingatlan jobb szintre hozásásba.
A reklám helye
Szeretnéd az éved igazán jól megtervezni, valódi szakemberektől fejlődni a célmegvalósításban és pénztudatosságban? Mi megszerveztük a megfelelő eseményt ehhez, ráadásul az ingatlanközvetítői szakmába, gyakorlatiasan, irodatulajdonosokkal közösen átdolgozva kerül összesítésre a nap végén Gabi és jómagam személyében. Jelentkezz!
Sok sikert kívánok neked minden lépéshez a következő évben is. A lényeg, hogy lépjünk, hisz végül minden lépés jó! Vagy egyből bejön, vagy tanulunk belőle, így máris egy infóval közelebb vagyunk célunkhoz.