Kategóriák
Ugrás a kezelőfelületre

Különleges, nagy értékű ingatlan? Nyílt nap vagy open house segíthet az értékesítésben!

ingatlanos
Az Ingatlan Coach iroda tulajdonosa

Az open house – vagyis a nyílt nap – itthon még mindig nem számít alapvető eszköznek az ingatlanközvetítésben. Sokan túl formálisnak, időigényesnek vagy éppen amerikai stílusúnak tartják. Pedig a valóság az, hogy bizonyos helyzetekben ez egy hatékony eszköz, amit érdemes bevetni. Mutatjuk, mikor és hogyan csináld!

Elegáns nappali részlet bárpulttal.

Mikor érdemes nyílt napot szervezni?

Mi jellemzően akkor szervezünk open house-t, ha az adott ingatlan nagyobb értékű, nehezebben mozdítható, vagy ha különleges; olyan típusú, amit egyszerű fotóval, videóval, alaprajzzal nem lehet igazán eladni.

Ezek azok az ingatlanok, amelyekhez idő kell, figyelem, és nem ritkán egy rendezvény, élmény is, hogy a hasonló területen lévő kollégák megismerjék, esetleg az érdeklődők kötetlenül be tudjanak kukkantani.

Az open house jobb esetben a vevőknek szól, de ha azok még nem állnak sorban, akkor a kollégáinknak akarjuk bemutatni az ingatlant – főleg, ha tudjuk, hogy egy szűkebb ügyfélkör keres majd hasonlót. Sokszor fordult már elő, hogy a nyílt napon még senkinek nem volt vevője, de pár héttel később valaki visszanyúlt hozzá, mert emlékezett rá.

Nyílt nap példák: így csináljuk mi

Törekszünk arra, hogy tematikát is találjunk az open house-nak. Volt olyan esetünk, amikor egy japán elemekkel berendezett lakáshoz mochi-partit szerveztünk. Nem volt öncélú: jól illeszkedett az enteriőrhöz és a lakás hangulatához. Több kolléga is eljött megnézni, jó beszélgetések alakultak ki, és bár végül nem mi adtuk el az ingatlant, dolgoztunk vele, láthatóvá tettük, és építettük vele a kapcsolatainkat. Ez is eredmény.

A Zala Springs Golf Resortban rendszeresen szervezünk nyílt napokat, ahol nemcsak körbevezetjük a vendégeket, hanem a végén megvendégeljük őket, és rövid prezentációban bemutatjuk a projektet. Itt mindig készülünk szórólappal vagy pendrive-on átadott anyagokkal, hogy a látogatók ne csak egy élménnyel, hanem konkrét információkkal is távozzanak.

Az open house előnyei

Nyilván nem mindenki nyitott rá, hogy az otthona egy napra átjáróház legyen. De tapasztalatunk szerint sokan szeretik megmutatni az otthonukat, különösen, ha sokat dolgoztak rajta, és büszkék rá. Az open house ilyenkor egyfajta színpad, ahol meg lehet mutatni, mi mindent tett bele valaki egy otthonba. Jó alkalom arra is, hogy elpakoltassunk a tulajdonossal, és hogy ő maga is elkezdje lelkileg elengedni az otthonát.

Ráadásul egy ilyen alkalom árpozicionálásra is kiváló, főleg, ha még nincs pontos ármeghatározás. Ha több kolléga is ott van, beszélgetnek a tulajdonossal, az gyakran reálisabb képet ad arról, hogy mennyit ér ténylegesen az adott ingatlan.

Végső soron az open house nem csodafegyver. Nem garantálja az eladást – de lehetőséget teremt. Egy olyan eszköz, amivel láthatóvá tesszük az ingatlant, amivel kapcsolatokat építünk, és amivel többet adunk, mint egy sima hirdetés vagy bemutató.

Na de kinek a költsége egy open house? Ezt mindenki úgy intézi, ahogy tudja – mi ezeket az eseményeket gyakran a tulajdonosokkal közösen finanszírozzuk.

A hazai piacon az open house még gyerekcipőben jár, de én személy szerint bátorítok mindenkit, hogy kezdje el használni.

Mi például június 12-én tartunk egy nyílt napot a Turista úton – DJ-vel a medence mellett, koktélpulttal és mixerrel. Nemcsak a látogatók miatt várjuk izgatottan, hanem azért is, mert bízunk benne, hogy olyan kollégák is eljönnek, akiknek van hasonló paraméterű ingatlanuk, ügyfélkörük, és szívesen adnának el közösen.

Ajánlott cikkek